Jakie kosmetyki samochodowe wybrać do pielęgnacji opon i felg?

kosmetyki samochodowe thumb

Większość osób, które samodzielnie dba o swój samochód szczególną uwagę przywiązuje do pielęgnowania karoserii samochodu, ewentualnie jeszcze deski rozdzielczej. Jednakże zapomina o innych elementach, które też powinny być regularnie czyszczone. Mowa tutaj oczywiście o:

  • felgach;
  • oponach.

Te części samochodu są najczęściej pomijane w czasie jego mycia, co powoduje, że auto dalej wygląda na brudne i zaniedbane. Dlatego warto się zastanowić jakie autokosmetyki będą najlepsze do ich pielęgnacji.

Czyszczenie felg

Do czyszczenia felg najlepiej wybierać preparaty, które będą jednocześnie czyściły i pielęgnowały materiał, z jakich wykonane są felgi. Dobrym pomysłem są kosmetyki samochodowe w postaci sprayu, który nie spływa zbyt szybko z gładkich powierzchni felg i jego składniki aktywne mają czas, aby wyczyścić brudne powierzchnie. Taka forma kosmetyku ma jeszcze jedną zaletę. Preparat dostanie się do nawet najdrobniejszych szczelin i sprawi, że wszystkie elementy będą lśniły czystością.

Czyszczenie opon

Przed zabraniem się za czyszczenie opon warto je oczyścić z największych zabrudzeń – błota czy liści. Preparaty stworzone z myślą o czyszczeniu opon z reguły należy zostawić na nich na kilka minut by mogły zacząć działać. Później zmywa się je lub wyciera. Pamiętać też trzeba o tym, że kosmetyki te nie tylko czyszczą, ale i konserwują opony chroniąc je przed parceniem. Środki te niekiedy zawierają w sobie barwnik, dlatego jeśli czyścimy opony w pomieszczeniu zamkniętym należy zachować szczególną ostrożność, by uniknąć ciężko zmywalnych plam.