Samochodowe kosmetyki – które wybrać?

samochodowe kosmetyki thumb

Samochodowe kosmetyki znane też jako autokosmetyki są preparatami stworzonymi specjalnie do pielęgnacji i konserwacji samochodów. Dlatego właśnie powinno wybierać się takie środki, a nie korzystać z domowych sposobów. Kolejnym powodem, dla którego lepiej używać takich preparatów jest to, że karoseria może uleć zniszczeniu, jeśli będzie się stosowało nieodpowiednie środki do jej czyszczenia.

Podział kosmetyków samochodowych

W specjalistycznych sklepach, a także w hipermarketach można dostać wiele różnych rodzajów kosmetyków samochodowych. Są takie do pielęgnacji, ale i też do konserwacji. Są również preparaty 2 w 1 czyli takie, które mają obie wyżej wspomniane właściwości. Ogólnie takie preparaty można podzielić na, te przeznaczone do pielęgnacji:

  • karoserii;
  • wnętrz;
  • desek rozdzielczych;
  • opon;
  • felg;
  • części mechanicznych itp.

Jak używać kosmetyków samochodowych?

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek preparatu do pielęgnacji czy też konserwacji poszczególnych części samochodu należy zapoznać się z zaleceniami, jakie podał producent na opakowaniu. Jest to szczególnie istotne, gdyż kosmetyk dobrze działający na jedną powierzchnię może zaszkodzić innej. Specjalistyczne preparaty np. środki do uszczelniania czy konserwacji części mechanicznych samochodów mogą zawierać substancje lotne, dlatego też trzeba używać ich wyłącznie na otwartej przestrzeni, z dala od zwierząt i dzieci. Jeżeli będzie się używało dobrych środków do konserwacji samochodu to posłuży on na długo, a jego części nie będą podatne na szkodliwe czynniki zewnętrzne.