Autokosmetyki do polerowania

autokosmetyki thumbAutokosmetyki do polerowania samochodów to dla większości mężczyzn dbających o swoje pojazdy podstawowy środek pielęgnacyjny do karoserii. Mają one z reguły postać wosków i past, które wyciska się bezpośrednio na karoserię i poleruje przy pomocy:

  • Gąbek;
  • Polerek;
  • Ściereczek.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest połączenie akcesoriów do czyszczenia z preparatami do polerowania. Doskonałym przykładem może być tutaj gąbka polerska nasączona specjalnym preparatem. Naciskając gąbkę można bez problemu nałożyć odpowiednią warstwę preparatu i bez większego wysiłku wypolerować samochód.

Kosmetyki samochodowe do polerowania z nanocząsteczkami

Oczywiście osoby lubiące tradycyjne rozwiązania mogą kupować kosmetyki osobno – tj. w tubkach lub puszkach. Jednym z ostatnich osiągnięć w tej dziedzinie jest wykorzystanie nanocząsteczek, które w połączeniu z naturalnymi woskami budują ochronną warstwę na karoserii samochodu. Takie kosmetyki przeznaczone są z reguły do każdego rodzaju lakieru, niezależnie od tego w jakim stanie się on znajduje. Taki preparat można nałożyć nawet na bardzo zniszczoną powierzchnię. Zastosowanie takich preparatów pozwala na uzyskanie efektów, jakie do niedawna można było otrzymać jedynie używając specjalistycznych maszyn polerskich. Dzięki temu, że zostają usunięte drobne zarysowania lakier prezentuje się bardzo dobrze i odzyskuje ładny wygląd.

Co daje zastosowanie nanocząsteczek w preparatach do polerowania?

Dzięki nanocząsteczkom w bardzo delikatny sposób można usunąć z lakieru samochodu takie uszkodzenia jak:

  • smugi;
  • drobne rysy;
  • pył;